Anker Nebula Capsule

Anker Nebula Capsule, taşınabilirliği, uygulama desteği ve bünyesinde barındırdığı hoparlörle fark yaratıyor. İşte piyasadaki en iddialı taşınabilir projektörün detayları.

Öncelikle şunu söylemek gerekiyor ki yüksek fiyatları sebebiyle ne yazık ki herkese hitap etmiyor.

Anker Nebula Capsule

Tasarımı ve kompakt boyutu projektör dünyasına yepyeni bir bakış açısı sunuyor.
Projektör, hoparlör özelliği ile bir arada sunuluyor.

Tasarım açısından incelendiğinde, Nebula Capsule’ün dikkat çeken yanı tabi ki boyutu. Ufak bir boyutta olmasına rağmen dikkat çekici özellikler sunuyor. Siyah renkli bir gövdenin tercih edildiği cihaz, silindirik bir forma sahip. Projektörün üst kısmında kontrol tuşları, ön tarafta lens, sol yan tarafta lens ayarı, cihazın hemen altında ise tripod girişi bulunuyor. Projektörün üst kısmındaki tuşları ise ses ayarını değiştirmeye, projektörü açıp/kapatmaya ve sadece hoparlör özelliğini kullanmaya imkan tanıyor. Cihazın arka kısmında microUSB ve HDMI girişleri de bulunuyor. Projektörün dizüstü bilgisayarlar tabletler ve telefonlardan görüntü aynalama yapılabildiğini de belirtelim. AirPlay ve Miracast destekli projektörde USB ile flaş bellekler de takılabiliyor.

MicroUSB, cihazı şarj etmeye, HDMI ise bilgisayardan veya farklı cihazlardan içerikleri duvara yansıtmaya yardımcı oluyor. 425 gram ağırlığındaki projektörü elimize alıp incelediğimizde herhangi bir ağırlık hissetirmediğini de söyleyelim. Kablosuz olarak kullanılabilen projektörün iç kısmında 5.200 mAh kapasiteli pil kullanılıyor.

Projektör, Anker’in belirttiğine göre tam dolu pille 4 saate varan video deneyimi imkanı vadediyor. Cihazda yalnızca müzik dinlemeyi düşünürseniz süre 30 saate kadar çıkabiliyor.

GÖRÜNTÜ VE SES KALİTESİ :

Anker Nebula Capsule ile ilgili görsel sonucu

100 inçe kadar görüntüyü duvara yansıtabilen projektör, 854 x 480 piksel çözünürlüğe sahip. Projektör en iyi görüntü kalitesi sunan bir projektör olmasa da Nebula Capsule, Netflix ve YouTube üzerinden izlediğimiz videolarda bizi etkilemeyi başardı. Ufak bir boyutta olmasına rağmen boyutundan büyük yetenek sergileyen projektör, 100 lümenlik bir parlaklık sunuyor. Projektörden en iyi performans almak için cihazı gece veya karanlık bir bir odada kullanmanız gerekiyor.

Gündüz veya ışıklı bir ortamda video izlemek veya sunum yapmak istiyorsanız bu projektörün sizin için uygun olmadığını vurgulamamız gerekiyor. Çok fazla ışıklı bir ortamda görüntüler kayboluyor. Projektörle duvar arasında da belli bir mesafe olduğunda görüntü kalitesinde kayıplar yaşanabiliyor. Projektör duvara yaklaştırıldığında ise görüntü kalitesinde artış sağlanıyor.

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: