Asus StudioBook S (W700)

Asus StudioBook S(W700) ön inceleme videosu ile karşınızdayız. Bu ön inceleme videomuz ile beraber Asus’un yeni iş istasyonuna yakından bakma şansı elde ediyoruz. MacBook Pro katili Asus StudioBook S inanılmaz donanımı ile hemen ön plana çıkıyor.

Windows 10 Pro laptop konsepti Asus’un yeni iş istasyonuyla beraber bambaşka bir boyut kazanıyor. Intel Xeon CPU ve NVIDIA Quadro P3200 GPU‘dan güç alan W700, 17 inçlik boyutuyla kompakt bir tasarım anlayışını bir araya getiriyor.

Asus StudioBook S ile ilgili görsel sonucu

15 inçlik standart laptop kasasına 17 inç ekran sığdırmayı başaran Asus StudioBook S, 1920 x 1200 çözünürlük değeri ve yüzde 84 ekran kasa oranı ile dikkat çekiyor. Yansımalara karşı korumalı Anti-Glare teknolojisi sunan bu ekran, IPS panel olmasının avantajıyla 178 derecelik görüş alanı sağlıyor. yüzde 97‘lik DCI-P3 renk gamutu sayesinde de profesyonel içerik üreticilerine net görüntüler sunabiliyor.

Asus bu ürünü tanıtırken, profesyonel iş alanlarına yoğunlaştığını açıkça belirtti. Tasarımcılar, mimarlar, içerik üreticileri ve programcılar yüksek performansa ihtiyaç duyarlar. Ama bu performansı aynı zamanda yanlarında taşımak isterler. Asus StudioBook S sahip olduğu donanım özellikleri ve portatif yapısıylabu yöndeki ihtiyaca cevap verebilmek istiyor.

Asus StudioBook S ile ilgili görsel sonucu

İşlemci olarak iki farklı seçenek kullanıcılara sunuluyor. Intel Xeon E-2176Mve Intel Core i7-8750H model işlemciler arasından seçim yapılabiliyor. Intel Xeon E-2176M ile 2.7 GHz’lik bir saat hızı bizleri karşılarken, Intel Core i7-8750H ise 2.2 GHz saat hızı sağlıyor.

Bellek tarafında ise 2666 MHz saat hızına sahip 64 GB DDR4 RAM bizleri karşılıyor. Daha doğrusu RAM miktarı 64 GB’ye kadar artırılabiliyor. Aynı şekilde depolama alanı da 4 TB‘ye kadar yükseltilebiliyor.

Profesyonel odaklı bir cihaz olduğu için ekran kartı söz konusu olduğunda Asus StudioBook S elini hiç korkak alıştırmamış. Cihaz 6 GB GDDR5 VRAM kapasiteli NVIDIA Quadro P3200 ekran kartı ile dikkat çekiyor.

Rakibi olduğu MacBook Pro’ya göre oldukça avantajlı olduğu noktalardan biri de, giriş çıkış portları açısından oldukça zengin bir laptop olması. Bizleri bir adet Thunderbolt 3 USB-C, üç adet USB 3.1 Gen 2 Type-A, HDMI 2.0, SD kart okuyucu ve 3.5 mm jak girişi karşılıyor.

Asus StudioBook S ile ilgili görsel sonucu

Numpad desteği de bulunan tam boy klavyenin yanı sıra, Windows Hellodestekli parmak izi sensörü Touchpad üzerinde yer alıyor.

W700, 382 x 286 x 18.4 mm boyutlarıyla dünyanın en ince Quadro GPU’lu bilgisayarlarından biri olarak dikkat çekiyor. Ayrıca sağlanan sağmak termal çözümün yanında, sadece 35 db‘lik fan sesi sizi neredeyse hiç rahatsız etmiyor. Cihazda ayrıca 57 Wh’lik sağlam bir pil kullanılıyor.

Bu yılın ikinci çeyreğinde satışa sunulacak model hakkında şimdilik bir fiyat bilgisi paylaşılmadı.

Kaynak: https://shiftdelete.net

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: