Bird Box Trend’i Can Yakabilir!

Netflix hayranları yeni çıkan korku filmi Bird Box‘tan ilham alarak tehlikeli trendi yaygınlaştırmamaları konusunda uyardı.

Filmden etkilenen izleyiciler kendilerince bir akım başlattılar.

Dışarıda dolaşırken göz bağı takan ve Bird Box adlı filmin temel konseptini gerçek dünyada yaşamaya çalışanlar Netflix’e göre tehlikeli bir akım başlattılar ve bunu virus gibi yayıyorlar.

birdbox meme ile ilgili görsel sonucu

YouTube’u aktif olarak kullanan Morgan Adams gibi bazı insanlar, gözleri kapalıyken 24 saat boyunca günlük yaşamlarını sürdürmeye çalışıyor ayrıca bunu daha kısa süreli deneyenler de var.

Morgan Adam #youtuber Bird Box denemesi

Netflix’in sosyal medya ekibi, Twitter’dan bu tehlikeli zorluğu dile getirerek, insanlardan bu trendi devam ettirirken kendilerine zarar vermemeleri konusunda uyardı.

İşte Bird Box’un gerçek dünya ile buluşma videosu :

24 Saatlik gözler kapalı yaşamak!

Netflix’in bu durumun içinde bulunması biraz ironik bir durum. Bird Box’ın büyük başarısının bir kısmı, yayınlanmasından sonraki birkaç gün içinde ortaya çıkan ve sosyal medyada dolaşan caps‘lardan kaynaklanıyor.

Bird Box ilk yedi gün içinde en çok izlenen Netflix içeriği oldu ve rekor sayılara ulaşmıştı.

Ancak hiçbir kişi veya şirket, popüler filmler veya şarkılardan kaynaklanan, tehlikeli durumları kontrol etmeye çalışmaz. Bu durumda Netflix farklı bir sosyal sorumluluk projesi yapıyor, en azından kendi çapında, etrafını uyararak vicdanını rahatlatıyor olabilir, ya da en kötüsü, kendi reklamını kendi yapıyor.

Oysa Netflix, filminin yarattığı zorluğun sahibi değil, geçen yıl “In My Feelings” yarışmasına katılmaya çalışırken Drake’in arabalardan atlayan insanların sahibi olmadığı gibi, ortaya çıkan tehlike de onu bağlamıyordu.

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: