Bu Kayak botu, bildiğiniz tüm botları yok sayacak

Karda kayıp düşmelere, denge kaybetmeye son. Bu ayakkabı dengenizi değiştirecek.

18 Aralık 2018 – İsviçre’de tasarlanan Dahu Swiss boot, kayak botunu yeniden şekillendiren çığır açan modüler bir tasarımdır. Kuzey Amerika pazarında ilk kez piyasaya sürülen bot, bir dizi stratejik oyuğa sahip bir Grilamid plastik kabuk, bir Corsair giriş sistemi ve piyasadaki herhangi bir kayak botunun aksine, İtalyan yapımı lüks bir Cambium bot astarından oluşuyor.

kar botu

Kayak sporuyla ilgilinenler için oldukça ilginç bir kar botu tasarlandı. Bu botun esnekliği sayesinde düşmek diye bir korku yok.

Su geçirmez astar kılıfı Cambium olarak adlandırılır ve Primaloft yalıtımlı İtalyan deriden yapılmıştır.


İsviçreli ünlü kayak malzemesi ve bot üreticisi Dahu’nun geliştirdiği iki parçalık esnek materyalden üretilen bu kar botuyla, kar sporlarıyla uğraşırken hareket etmek, yürümek hiç bu kadar rahat ve kolay olmamıştı.


Ünlü İtalyan deri firması Primaloft’un ürettiği derilerle geliştrilen alt kısım, tamamen su geçirmez şekilde dizayn edilmiş. Adım attıkça hafif bir esneme yapan Cambium isimli bu parça ile hem enerjiden tasarruf edilmiş oluyor hem de düşme riski hissedilir oranda azalıyor.

kar botuİlk defa, bir kayak botu, hem bayanlar hem de erkekler için şık modeller ile bir moda aksesuarı haline geldi.

Elbette bu tür ‘premium’ bir modelin de bir bedeli var. Avrupa ve Kuzey Amerika pazarı için satışa sunulan bu botların çifti 900 dolar (4.817 TL) fiyattan alıcılarını bekliyor. Dahu’nun internet sitesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: