En iyi Pc Strateji Oyunları

Gerçek zamanlı klasiklerden modern tabanlı favorilere, işte bunlar PC’deki en iyi strateji oyunları.

Battletech

Masa üstü oyunun XCOM tasarım şablonu ile geçtiği bir uyarlama gibi, BattleTech de etkileyici bir kampanya sistemine sahip, derin ve karmaşık bir tabanlı oyun. Bir grup paralı askeri kontrol ediyorsunuz, kitapları dengede tutmaya çalışıyor ve oyunun strateji katmanında mechwarrior ve hartlemech ile grubunuzu yükseltiyorsunuz.

Battletech ile ilgili görsel sonucu

Savaşta, zırh, açı, hız ve etrafındaki çevreyi hesaba katarak, düşman makinelerinin belirli kısımlarını hedef alıyorsunuz, sonra savaşın yolunda gitmediği zamanlarda zor seçimler yapıyorsunuz. Başlangıçta ezici olabilir ve yadsınamaz bir şekilde yoğun bir oyun, ama strateji oyunlarından istediğin buysa veya bu evreni seviyorsan, harika bir seçim.

Northgard

Viking temalı RTS Northgard, Yerleşimciler ve Age of Empires için ücret ödüyor, ancak büyümenizi yeni bölgelere dikkatlice planlamanız için zorlayan akıllı genişleme sistemleri ile bize meydan okuyor.

Northgard ile ilgili görsel sonucu

Hava da önemli. Kışa dikkatlice hazırlanmanız gerekir, ancak ‘lore’ kullanarak teknisyenlere sahip olursanız, düşmanlarınızdan daha iyi bir sıcak hava donanımına sahip olabilirsiniz, bu da size stratejik bir avantaj sağlar. Sıkıcı hikayeyi atlayın, iyi tasarlanmış kampanya görevlerinin tadını çıkarın ve ardından çatışmada gerçek savaşa başlayın.

Into the Breach

FTL’nin yaratıcılarından, güzelce tasarlanmış, mükemmel bir yakın taktiksel mekanik eylem. Breach’e, Vek canavarlarının dalgalarını, kule bloklarının ve çeşitli alt hedeflerin yerleştirdiği sekize-sekizlik ızgaralarda savuşturma mücadelesi veriyor.

Açıkçası Vek’i mech-punches ve topçu grevlerini kullanarak silmek istiyorsunuz, ancak oyunun çoğu, düşmanlarınızı haritaya itmek ve saldırılarını değerli binalarınızdan uzaklaştırmak için darbelerinizin etkisini kullanmakla ilgili.

Into the Breach ile ilgili görsel sonucu

Sivil binalar, kampanyanız için bir sağlık barı görevi gören güç sağlar. Sivil bir bina her çarptığında, savaşı kaybetmeye bir adım daha yaklaşıyorsun. Gücünüz tükendiğinde, takımınız tekrar dünyayı kurtarmaya çalışmak için zaman içinde geriye doğru gider. Yeni mekanik ve mekanik yükseltme türlerinin kilidini açtıkça, düşmanlarınızla oynamak için yaratıcı yeni yollar elde edersiniz.

Total War: Warhammer 2

Warhammer, Games Workshop’un fantazi evreninin Creative Assembly’nin muazzam savaşları ve etkileyici ayrıntılarıyla öğrendiği üniteler için mükemmel bir eşleşme olduğunu gösterdi.

Oyunun dört fraksiyonu, Skaven, Yüksek Elfler, Kara Elfler ve Kertenkeleler birbirlerinden anlamlı şekilde farklıdır ve eski Warhammer fantazisinin garip köşelerinde daha derinlere iner. CA’nın Warhammer oyunlarıyla bir başlangıç ​​noktası arıyorsanız, bu şimdi elde edilecek oyun – ve zaten mükemmel bir orijinaline sahipseniz, ölümlü imparatorluklar kampanyası her iki oyunu da devasa bir haritada birleştirecek.

XCOM 2/War of the Chosen

Daha fazla bölgeye ulaşmanıza izin verecek bir iletişim tesisi kurmak için bir mühendise ihtiyacınız var; Silahlarınızı yükseltmek için yabancı alaşımlara ihtiyacınız var. Bunların hepsine sahip olamazsınız. Muhtemelen sadece bir tane alabilirsin.

Advent askerleri, tonlarca daha fazla kozmetik seçenek, kayıp insan şehirlerini dolduran zombi benzeri düşmanlar, propaganda posterleri oluşturma ve daha pek çok şey var. Seçilen Savaş her kampanyayı biraz şişirir, ancak değişiklikler o kadar anlamlı ve kapsamlıdır ki XCOM 2 oyuncuları ne olursa olsun kontrol etmeleri gerekir.

Homeworld: Deserts of Kharak

Civilization 6

Şu anda bizim için tercih edilen Civ oyunu ve zaten birkaç açılım geçirmiş gibi hissetmesi için yeterince özellik bulunuyor. Bölgeleri sistemi genişleyen şehirler inşa etmenize ve birkaç kez her zamankinden daha ileriye dönük olduğunu düşünmek için sizi zorlar. Oyun muhteşem bir şekilde sunuldu.

Stellaris

Phil’in Stellaris incelemesi açılışında söylediği gibi, “Yaklaşan yamalar ve açılımların boşlukları doldurabileceğini umuyorum.” Paradox’un bilim-kurgu oyunu için hala geliştirilecek alan var, ancak güncellemeler hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. Utopia genişlemesi, oyunun iç politika sisteminde büyük değişiklikler yaptı. Ayrıca, Dyson kürelerini bir güneşin etrafına inşa etmenize izin verir, ondan tüm enerjiyi boşaltmanıza ve yakındaki gezegenlerin donmasına neden olur, ki bu acımasız bir şekilde şaşırtıcıdır.

Endless Legend

Son yıllarda uyuyan bir hit olan Endless Legend, Amplitude’nin Endless Space’inin 4X fantazi takibidir – oldukça iyi bir oyundur, ancak görünüşe göre stüdyonun potansiyelinin tam ölçüsü değildir. Medeniyet: Dünya’nın Ötesinde, yüksek profilli lansman ile piyasaya sürüldüğü tarihte gölgede kaldı. Legend, Civ 4’ten bu yana kolayca türdeki en iyi oyundur.

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: