Google, Play Store’da ‘eşcinsellere dua et’ uygulaması nedeniyle ateş altında

lgbt ile ilgili görsel sonucu

Google, eşcinselleri çevrimiçi mağazasında tartışmalı dönüşüm terapileri aramaya teşvik eden bir uygulama sunduğundan dolayı ateş altında. ABD Hristiyan grubu Living Hope Bakanlıkları tarafından oluşturulan uygulama, genç lezbiyen, gey, biseksüel ve transeksüel gençlere ve yetişkinlere dua ve terapi yoluyla heteroseksüel olmalarını tavsiye ediyor. Bu uygulama aynı zamanda İncil çalışma tarzı rehberliği sunuyor.

lgbt ile ilgili görsel sonucu

Teksas merkezli Hristiyan grup, transeksüel ve eşcinsel insanlara “sahte kimlikten çıkabilen” “eşcinsel olarak kırılmış” bireyler olarak bahsetmek ve eşcinsel yaşam tarzının zararlı olduğunu iddia etmekle suçlanıyor.

Aktivist grubu Truth Wins Out, bu ayın başlarında çevrimiçi bir dilekçe başlattı ve Google’ın uygulamayı çevrimiçi mağazasından kaldırmasını istedi. Dilekçe şu ana kadar 36.000’in üzerinde imza topladı.

lgbt ile ilgili görsel sonucu

Aktivist grup şunları söyledi: “Herhangi bir standart uyarınca, rezalet bir uygulama. Eşcinselliği bir bağımlı olma durumuyla karşılaştırıyor. Bu, LGBT insanları “canlı yıkıcı yaşam tarzları” olarak kaybediyor. ”
Bu, LGBT insanlarını canlı yıkıcı yaşam tarzları olan bireyler olarak tanımlıyor. ”

Google beklediği desteği Amazon, Microsoft ve Apple’dan göremeyince geri adım atmaya başladı ve geçen ay uygulamayı çevrim içi mağazasından kaldırdı.

Truth Wins Out‘un genel müdürü Wayne Besen:

Google’ın hala bu uygulamaya çevrimiçi bir platform sunması “akıl almaz” dır dedi.

Google’ın rakamları, uygulamanın 2014’teki lansmanından bu yana 1000 defadan fazla indirildiğini gösteriyor. Londra merkezli bir sosyal aktivist olan Phil Samba, Telegraph’a şunları söyledi: “Kimin okuduğunu, kimden etkilendiğini ve ne zarar verdiğini bilmiyoruz.

“Bence korkunç bir şey. Bunun korkunç olduğunu düşünüyorum çünkü dışarıda cinselliğini anlamayan birçok insan var. Gençken ve LGBTQ topluluğunda, eşcinsel olmanın yanlış ya da bir seçenek olduğunu söylersin. İntihar eden savunmasız insanlar için bu gerçekten tehlikeli olabilir. ”

Geçtiğimiz yıl Facebook, reklamverenlerin “yırtıcı” eşcinsel tedavisi ilanlarıyla genç LGBT kişileri mikro hedefleme yoluyla kendi sitelerinde hedeflemesine izin verdikleri için eleştirildi.

lgbt ile ilgili görsel sonucu

İngiltere Hükümeti, bir anketten binlerce yıl sözde tedavi teklif edildiğini tespit ettikten sonra geçen yıl dönüşüm terapisi uygulamasının nasıl yasaklanacağı konusunda istişareyi açıkladı.

Yaşayan Umut Bakanlıklar sözcüsü: “Gerçeği Wins Out’un yaptığı iddialar yanlış ve bakanlığımızın veya sunduğumuz ücretsiz bir uygulamanın veya bireylere sunduğumuz diğer ücretsiz hizmetlerle ilgili olmadığını ileri sürdü.

Ve Ekledi:

“Bizler geleneksel, ortodoks; Kutsal Yazıları benimseyen ve bu yolda ilerleyen bir bakanlığız. İsa Mesih ile daha samimi bir ilişki sürdürürken yardımımızı arayan ve yardım eden bireylerle yolculuk ediyoruz”.


“Kamusal alanda sesimizi engellemek isteyen Truth Wins Out’un çabaları ile üzülüyoruz.”

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: