Google yeni arama özelliğini başlattı

Bugün aktif olan özelliğin adı ‘activity cards‘.

Google, aramada belirli bir konuyla ilgili araştırmaların uzun süre daha kolay yapılmasına yardımcı olabilecek yeni bir özellik sunuyor.

Bunlara etkinlik kartı deniyor ve Google hesabınıza giriş yaptığınız sürece, ‘arama geçmişi’ sonuçlarında belirli bir konuya erişmenize izin veriyor. Yeni bir spor salonu rutini veya birkaç yeni tarif arıyorsanız, önceki ilgili aramalarınız sonuç sayfasının en üstünde olacak ve bu durum Google’a göre “araştırmanıza devam etmeyi” kolaylaştıracak.

Öğeleri etkinlik kartlarınızdan da kaldırabileceksiniz ve bu özelliği beğenmezseniz tamamen kapatabilirsiniz. Daha önce ziyaret ettiğiniz sayfalar bir koleksiyona kaydedilebilir, böylece daha sonra hızlı bir şekilde erişebilirsiniz. Koleksiyonlarınızı, sonuçlar sayfasının sol üst köşesindeki menüye veya Google uygulamasının alt kısmına bakarak bulabileceksiniz.

Etkinlik kartlarına, bugün için Google’ın mobil web sitesi üzerinden ve kulanım dili İngilizce olan ABD uygulamalarında erişilebilir. Henüz Uluslararası bir tanıtım yapılmadığından, ilerleyen günlerde, aşamalı olarak yaygınlaşacaktır.

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: