GTA 6 PlayStation 5 için mi geliştiriliyor?

Rockstar Games‘in en değerli oyun serisi olan Grand Theft Auto‘nun 6. oyununa dair yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Bugün aktarılan raporlar doğrultusunda, Rockstar Games’in Xbox Anaconda ve PS5‘e özel olarak oyunlar geliştirdiği gün yüzüne çıkartıldı.

Uzunca bir süredir beklenen ve 2018 yılında piyasaya sürülen Red Dead Redemption 2 ile birlikte oldukça büyük başarıla imza atan Rockstar Games, yine çok konuşulacak oyunlar üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Bugün şirkete yakın kaynaklarca aktarılan bilgiler doğrultusunda, merakla beklenen GTA 6‘nın şimdilik PlayStation 5 ve Xbox Anaconda için geliştirildiği iddia edildi.

GTA 6 nasıl olacak?

GTA 6 dahil olmak üzere birçok oyunu da, 2020 yılında piyasaya sunulacak olan PlayStation 5 ve Xbox Anaconda için geliştirdiği iddia edilen Rockstar Games, yeni oyunlarıyla birlikte yeniden oyuuncuların gönlünü feth etmeyi hedefliyor.

GearNuke tarafınca aktarılan bilgiler doğrultusunda Rockstar Games‘in yeni projeleri için bir dizi iş ilanı yayınladığı gün yüzüne çıkartıldı. Söz konusu bu durum hakkında pek bir detay paylaşmayan GearNuke, bu ekibin aralarında GTA 6’da olmak üzere birçok oyunu PlayStation 5 ve Xbox Anaconda platformları için geliştireceğini de öne sürdü.

Görünüşe göre Rockstar Games, New York‘taki ve Hindistan‘daki stüdyoları için grafik tasarımcısı ilanı vermiş durumda. Bu da şu anlama geliyor ki, Rockstar Games yeni oyunları için ekibini daha da geliştirmek istiyor.

GTA 6 PlayStation 5

GearNuke tarafınca aktarılan diğer bilgilere bakacak olursak, Rockstar Games‘in yakın zaman içerisinde Red Dead Redemption 2‘nin PC versiyonu ile karşımıza çıkacağı da ön görülüyor.

Hatırlarsanız, daha önceden GTA Online’da GTA 6’nın sinyalleri verilmişti. Bu yüzden dolayı zaten Rockstar Games bir süredir GTA VI’yı geliştirmekle meşgul.

PS5 ve Xbox Anaconda‘nın çıkış tarihlerini de göz önünde bulunduracak olursak, Rockstar Games‘in 2020 yılında yeni bir GTA oyunu ile karşımıza çıkması da tahmin ediliyor.

Peki, GTA 6 nasıl olacak?

Uzun süredir Amerikan Rüyası modelini benimseyen Grand Theft Auto serisi, ilk kez yeni şeyler deneyebilir. Bu da oyunun ülke dışına çıkması anlamına geliyor. Daha önceleri GTA: San AndreasGTA 4 ve GTA: Vice City ile farklı bölgelere macerayı taşıyan Rockstar bu kez ülke dışına çıkarak tüketim kültürünü farklı noktalarda eleştirebilir.

GTA 6 hangi şehirde veya şehirlerde olacak?

GTA 4 ile Amerika Rüyası modelini mükemmele ulaştıran seri, bu kez ülkenin dışına çıkarak Tokyo’ya gidebilir. Bu büyük ve önemli bir ihtimal olarak göze çarpıyor. Eğer yurt dışına çıkılacaksa, Amerikan Kültürü’nü benimseyen bir ülke olan Japonya’ya gidilmesi ihtimaller dahilinde görünüyor.

Üstelik bunu kafamızdan uydurmuyoruz. 2000’lerin başında çıkacak olan GTA: Tokyo son anda serinin yapımcıları tarafından iptal edilmiş ve rafa kalkmıştı. PlayStation 2 için çıkacak olan Japonya temalı GTA oyununun, bu kez yepyeni teknolojiler ile karşımıza çıkması hayli muhtemel bir seçenek.

Tokyo dışındaki diğer bir seçenek ise farklı bir Amerika eyaletinde bulunmak. Evet, bazı yerlerde oyunun tüm ABD’de geçeceği söylense de, bizce bu ihtimal dahilinde olmayan bir seçenek. En fazla tıpkı, San Andreas‘ta olduğu gibi eyalet üzerinden ilerlenebilir. Ayrıca buraya tıklayarak da ”GTA 6 nasıl olacak?” adlı yazımızı da ulaşabilirsiniz.

gta 6 ile ilgili görsel sonucu

Kaynak: https://shiftdelete.net

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: