Huawei – Xiaomi Rekabeti

GadgetsXiaomi, bir akıllı telefon markasından daha fazlası olarak bilinir, çünkü alışveriş sitesinde rastgele bir dizi başka cihaz satmaktadır – TV’lerden oyuncaklara ve mobilyalara kadar her şey.

Şimdi rekabet daha da kızıştı. Huawei’nin alt markası ‘Honor’, görüşüne göre öne çıkmaya, hatta adından daha çok söz ettirmeye başladı.

2018’in üçüncü çeyreğinde (Xiaomi öncesinde) akıllı telefon satışlarında dördüncü olan ‘Honur’, yeni V20 akıllı telefonunu bu hafta açıkladı. Ancak, 599 yuan (86,46 ABD Doları) mini fotoğraf yazıcısı, 199 yuan (28,72 ABD Doları) “AI özellikli” ev güvenlik kamerası ve çocuklar için 299 yuan (43,16 ABD Doları) akıllı saati de dahil olmak üzere başka birçok araç da piyasaya sürdü.

Şirketin sahip olduğu giyilebilir ürünler ve akıllı saatler serisi ile bir araya gelen yeni cihazların tümü, Honor’un yeni alışveriş platformu olan Honor Qinxuan’da satışa sunuldu.

Bu durum biraz tanıdık gelebilir çünkü Xiaomi’nin de böyle bir platformu var. Baijiu’dan koşu bandına kadar geniş bir ürün yelpazesi satan Xiaomi Youpin adı altında. Firmalar birbirleriyle yarışırken aynı yollardan geçtikleri ortada.

xiaomi huawei ile ilgili görsel sonucu

Xiaomi’nin sitesiyle Honur’un arasındaki büyük farklardan birincisi, başka şirketlerden ürün satmasıdır. Honur Qinxuan sadece kendi aletlerini satıyor. Bununla birlikte, Şeref Başkanı George Zhao, Çin medyasına gelecekte diğer markalara açılabileceğini söyledi. Şaşırtıcı bir hamle olmayabilir, çünkü Honor, Huawei tarafından telefon pazarında Xiaomi ile mücadele etmek için yaratıldı. Her ikisi de düşük maliyetli akıllı telefonlara sahip genç tüketicileri hedef alıyor ve çevrimiçi satışlara odaklanıyor, iki satıcı da kafa kafaya mücadele ediyor.

huawei  zhao honor ile ilgili görsel sonucu

IDC’ye göre, 2018’in üçüncü çeyreğinde, Honor’un Çin’deki akıllı telefon satışları yıllık bazda yüzde 14 artarken, Xiaomi’de yüzde 15’lik bir düşüş görüldü.

xiaomi huawei honor ile ilgili görsel sonucu

Zhao, 2018 yılının Ağustos ayında, Xiaomi’yi artık bir rakip olarak görmediklerini, küresel olarak çalışmalarına ağırlık vereceklerini söyledi. Ancak yeni alışveriş platformu, Honur’un hala akıllı telefonların ötesinde bir şekilde Xiaomi ile rekabet ettiğini görülüyor.

Honur Qinxuan şu anda yalnızca Android’de mevcut ve hala bir web sitesine sahip değil. Bununla birlikte, ürünlerinin tümü Huawei’nin sitesinde mevcut.

https://xiaomiencasa.com/gadgets/

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: