İnsanlar Facebook Hesaplarını Nakit Ve Ücretsiz Dizüstü Bilgisayarlarla Takas Ediyor

Facebook’ta reklam vermesi yasaklanan internet pazarlamacıları, platformda kampanya yürütmeye devam etmenin bir yolunu buldu:

İnsanlara Facebook hesaplarını “kiralamak” için ödeme yapıyorlar.

Facebook hesapları için kira ekonomisi, yasaklardan kaçınmak ve kampanyanın gerçekte kim olduğunu gizlemek için insanların platformun reklam sistemini nasıl kullanmaya çalıştıklarına bir başka örnektir. Kiralanan bir hesapla, kişi yeni bir sayfa oluşturabilir ve hızla reklam yayınlamaya başlayabilir. Facebook sonunda bu reklamları engellese ve hesabı yasaklasa bile, bir reklam aklayıcı kiralanan başka bir hesaba geçebilir ve yeniden başlayabilir – Facebook veya kim olduklarını bilen başka biri olmadan.

Gündüzleri Novetta ile bir güvenlik araştırmacısı olan Amirrezvani, Cuma günü Shmoocon güvenlik konferansında reklam aklama hakkında genel bir bakış sunacak. Bulgularından bazılarını, başkalarının reklamlarını yayınlamak için Facebook hesaplarını kullanabilmeleri için ayda 500 dolara vaat edildiği ilave web sitelerini, YouTube videolarını ve mesaj panosu konularını belgeleyen BuzzFeed News ile paylaştı.

Bazı reklam aklayıcılar, kaydolmaları halinde insanlara ücretsiz bir dizüstü bilgisayar bile gönderiyor.

Dizüstü bilgisayar, aklayıcıların, kullanıcının istilacı ve riskli davranışlarıyla meşgul olmalarının yanı sıra, kullanıcının Facebook hesabından reklam yayınlamasına olanak tanıyan bir yazılımla birlikte geliyor.

Facebook hesabı kiralamayı teklif eden siteler Fbcash.net, Fbdollars.com, Fbrenters.com ve Rentusyourfbook.com gibi etki alanlarına sahiptir.

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: