Instagram Ne Kadar Büyüyor?

Instagram hızla sosyal medya pazarlaması için önemli bir platform haline geliyor ve uygulamanın yaratıcılığı göz önüne alındığında, etkileyici işbirlikleri ile giderek daha önemli bir unsur haline geliyor.

Peki Instagram’ın 2019 yılında bu etkileyici pazarlama yönünü nasıl olacak?

Klear ekibi, analitik araçlarını kullanarak bu sorunun cevabını bulmaya çalıştı.

2018’den bu yana 2.1 milyondan fazla Instagram sponsorlu mesajı analiz ettiler. Anahtar bulguları – Instagram’ın etkileyici pazarlaması sonucu, 2018’de% 39’dan fazla büyüdüğünü ortaya koyuyor.

İnstagram 2018 grafiği, analiz, volume of instagram

Rapora göre:

“Verileri hesaplamak için, 1 Ocak – 31 Aralık 2018 tarihleri ​​arasında #ad hashtag içeren 2 milyondan fazla Instagram sponsorlu mesajı analiz ettik. Daha sonra SIGIR ödüllü etkileyici ölçüm teknolojimizi kullanarak trendlerin ve demografilerin istatistiksel analizini yaptık.”

“Milyonlarca Instagram]kullanıcı arasında, daha aktif kullanıcılar tarafından paylaşılan fotoğraflar, daha az aktif olan kullancılar tarafından görüntüleniyor .

Rapor, bazı önemli Instagram pazarlama notları eğiliminin altını çiziyor – ve Klear’ın araştırmacıları, kesin olarak, bu yayınların her birinin ne ürettiğini, tüketici harcaması açısından ne ürettiklerini söyleyemezken, veriler hem mikro-etkileyicilerin hem de Hikayelerin arttığını gösteriyor Büyük olasılıkla sonuç ürettiklerini gösteren yatırım.

Klear’ın tam raporunda, buradan erişebilirsiniz. 2019 planlamanızla ilgili olarak okumanıza değer.

Thanks to https://twitter.com/adhutchinson

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: