iPad Mini 5 canlı olarak görüntülendi!

Apple’ın, normal iPad ekranını büyük bulan ancak iPhone’dan da daha büyük bir ekran isteyen kullanıcılar için bildiğiniz üzere 2012 yılında iPad Mini serini lanse etmişti. Bugün ise gelişmeye göre, iPad Mini serisinin yeni üyesi canlı olarak görüntülendi. İşte, karşınızda uygun fiyatlı iPad Mini 5 tasarımı!

Uygun fiyatlı iPad Mini 5 canlı olarak görüntülendi!

Çin’den gelen son raporlara göre, Apple’ın iPad Mini 5‘in seri üretimine başladığı ortaya çıkartıldı. Ayrıca bu iddialar üzerine yukarıdaki kaydırmalı görsellerden de görebileceğiniz gibi üretim aşamasındaki iPad Mini 5 modeli canlı olarak da görüntülendi.

iPad Mini 5

Görsellerden de görebileceğiniz üzere iPad Mini 5‘in sağ üst köşesinde 3.5mm kulaklık girişi bizleri karşılıyor.

Bunun haricinde, daha önceki Mini modellerine kıyasla daha büyük bir ekran ile gelecek olan yeni nesil Mini 5 modelinin 9.7 inç boyutundaki bir ekranın üzerine kurulacağını da yeniden görmekteyiz.

Ayrıca sızdırılan görsellerle birlikte yeni nesil Mini modelinin donanımı da gün yüzüne çıkartılmış durumda. Bu kısımdaki görselleri incelediğimiz zaman iPad Mini 5‘de Face ID donanımına yer verilmediğini görmekteyiz.

Ancak, yeni nesil tabletin üretim aşamasında olduğu için bu donanımların daha yerleştirilmediğini de belirtmekte yarar var.

iPad Mini 5’de bizleri neler bekliyor?

Bu yıl ilk defa düzenlenecek olan Spring Forward etkinliğinde 9.7 inç boyutundaki bir Mini model ile karşımıza çıkacağı belirtilen Apple’ın geliştirmekte olduğu yeni nesil cihazın uygun fiyatıyla beraber ön plana çıkması da tahmin ediliyor.

iPad Pro bükülme

Aktarılan bilgilere göre, Cupertinolu teknoloji devi tarafından geliştirilen yeni nesil Mini modelinin eski nesil bir işlemciden gücünü alacağı da özellikle belirtiliyor. Apple’ın bir önceki nesil amiral gemisi işlemcisi olan A11 Bionic’ten gücünü alacağı vurgulanan Mini 5’in Face ID ile mi yoksa Touch ID ile mi geleceği henüz bilinmiyor.

Fakat şöyle bir baktığımız da ise, uygun fiyatlı bir cihaz ile beraber bizlerin karşısına çıkmayı planlayan Apple’ın söz konusu yeni cihazında Face ID’ye yer vermeyerek maliyeti daha da aşağılara çekmeyi planlıyor.

Peki sizin, yeni Mini 5 modelinden beklentileriniz neler? Düşüncelerinizi yorum kısmından aktarabilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyoruz…

Kaynak: https://shiftdelete.net

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: