Metro Exodus Fotoğraf Moduyla Birlikte Geliyor

Takvimlerin 2019’a geçmesiyle birlikte Metro Exodus da yavaş yavaş ufukta görülen oyunlar arasına katıldı. Önümüzdeki şubat ayında, hatta daha evvel açıklanan çıkış tarihinden bir hafta önce kavuşacağımız oyun sürpriz bir hamleyle daha ilk günden fotoğraf moduyla birlikte gelecek.

Oyunun resmi Twitter hesabından yapılan açıklama şu şekilde: “Tüm video oyun fotoğrafçılarına sesleniyoruz… Hepiniz öleceksiniz!”

Öhöm.. Pardon, yanlış mesaj. Yapılan açıklama şöyle:

“Tüm video oyun fotoğrafçılarına sesleniyoruz… Metro Exodus yolculuğunuzu ilk günden Fotoğraf Moduyla belgelendirebilirsiniz! En ölümcül karşılaşmalarınızdan Metro’nun ötesindeki dünyanın harikalarına kadar, bir fotoğraf bin kelimeye bedeldir.”

Şahsen fotoğraf modu gibi şeyler hiçbir zaman ilgimi çekmese de ortaya çıkabilecek şeyleri düşününce gülümsemeden edemiyorum. Öldürdüğümüz yağmacıları ve mutantları üst üste yığıp fotoğraflarını çekmek çok sanatsal bir çalışma olur eminim……. Ya da Spider-man’deki gibi bir özçekim modu gelse, karanlık bir tünelde fotoğrafımızı çekmeye çalışırken arkadan bir mutant gelip bize kulak yapsa falan… Ne şirin olur, değil mi?

Şaka bir yana, Exodus önceki oyunlara nazaran açık arazide geçeceğinden ve Rusya’nın kıyamet sonrası, karlı atmosferinin acayip bir çekiciliği olduğundan bu özelliğe sevinen ve kullananlar olacaktır elbette. Aman diyim, flaş kullanmayın. Yerinizi belli etmek istemezsiniz ne de olsa…

Metro Exodus 15 Şubat’ta PC, PS4 ve Xbox One için çıkacak.

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: