Moser’ın bu saati dudak uçuklatacak

Moser, Apple Watch‘dan ilham alarak 350.000 $ mekanik saat yarattı.

İsviçreli saat endüstrisi, görüşüne bakılırsa Apple’ın dünyadaki en çok satan saat markası haline geliyor olmasından fazlasıyla rahatsız ve bu durumla mücadele etmek için çeşitli yollar deniyor. Moser, hem Apple Watch tasarımını hem de tanıtım videosunu kopyaladı.

Swiss Alp saatleri daha önce Apple’ın tasarımını kullanarak 25.000$’lık bir tasarım yapmıştı. Şimdi ise çıtayı daha yukarı taşıyor.

Swiss Alp Watch Concept Black, Apple’ın tasarımından bir kez daha etkilenen, ancak el veya kadran bile bulunmayan mekanik bir saat. Apple’dan farklı olarak öne çıkan tek şey ise yerçekiminin etkilerini engellemek için tasarlanan uçan bir tourbillon mekanizması.

Bu saat, eski karanlık dönemlerdeki gibi, saaatin kaç olduğunu anlamanız için ona bakmanız artık çare değil. Saatin sesini dinlemeniz gerekiyor.

Moser saat concept black

Saatın kaç olduğunu mu merak ediyorsunuz?

Saati kulağınıza yaklaştırın ve çanları dinleyin. İşte Moser’in teknoloji devi Apple ile mücadele şekli.Bu saatin Black kavramı, Schaffhausen Tabanlı İmalat’ın geleneksel saatçilik temellerine geri döndüğünü, ve saati boşa harcayan bir “akıllı” cihaz değil, saati ölçen bir araç olarak saati doğru yere geri getirdiğini gösteriyor bildirimlerin görüntülenmesi.

Anlaşılan o ki İsviçreli saat üreticisi, modern saatlerden sıkılmış ve geleneksel saat dokusunu ve işlevini geri getirmekte ısrarlı, hem de bedeli çok pahalı olsa bile.

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: