Ocak 2019’da Çıkacak En İyi Oyunlar

Onimusha: Warlords

 • Tarih: 15 Ocak
 • Platform: PC, PS4, Xbox One, Switch

Efsanevi Onimusha serisinin ilk oyunu 25 Ocak 2001 tarihinde Japonya’da yayımlanmıştı. Bu ilk oyunu günümüze taşımak isteyen Capcom, 18 yılın ardından Onimusha: Warlords’un yenilenmiş sürümünü piyasaya sürmeye hazırlanıyor. PC’nin yanı sıra son nesil tüm konsollar için çıkış yapacak oyunun bu sürümünde tabii ki tüm grafikler elden geçirilmiş durumda. Öte yandan yeni oyuncuların oyuna kolayca adapte olabilmeleri için bir de kolay (Easy) mod hazırlanmış.

The Walking Dead: The Final Season – Episode 3

 • Tarih: 15 Ocak
 • Platform: PC, PS4, Xbox One, Switch

Telltale Games’in iflasıyla akıbeti merak konusu olan The Walking Dead: The Final Season’ı, The Walking Dead çizgi romanının yaratıcısı Robert Kirkman’ın sahibi olduğu SkyboundEntertainment sahiplenmişti. Eski Telltale Games çalışanlarını bünyesine katarak oyunu hızlıca geliştirmeye devam eden firma, dört bölümlük sezonun üçüncü bölümünü Ocak ayında yayımlayacak. Yarım kaldı derken hayata dönen hikayede neler olacağına da yine oyuncular karar verecekler.

Ace Combat 7: Skies Unknown

 • Tarih: 18 Ocak
 • Platform: PC, PS4, Xbox One

Uzun yıllar PlayStation’a özel bir seri olarak yoluna devam eden Ace Combat, ilk kez 2011 yılında diğer platformlara çıkış yapmıştı. Serinin yeni oyunu Ace Combat 7 ise bir hayli iddialı bir yapım olarak dikkat çekiyor. Oyunda Osean Federasyonu ve Erusea Krallığı arasında 2019 yılında gerçekleşen Second Usean Continental Savaşı konu alınıyor. Biz de bir Osean Hava Savunma Kuvvetleri pilotu olarak savaşta üstümüze düşeni yapmaya çalışacağız.

Resident Evil 2 Remake

 • Tarih: 25 Ocak
 • Platform: PC, PS4, Xbox One

Bundan üç yıl önce duyurulan ve sabırsızlıkla beklenen Resident Evil 2’nin yenilenmiş sürümü için geri sayım sona ermek üzere. Orijinali 1998 yılında PlayStation için yayımlanan oyunda Leon S. Kennedy ve Claire Redfield ikilisinin zombilerin istilasına uğrayan Raccoon City’den kaçış macerasına yön vereceğiz. Oyundaki en radikal yenilik ise orijinal sürümdeki sabitlenmiş kamera açılarının yerine bu kez üçüncü şahıs kamera açısının kullanılacak olması.

Tropico 6

 • Tarih: 25 Ocak
 • Platform: PC, PS4, Xbox One

Diktatörlük ve şehir kurma simülasyonu Tropico serisinin yeni oyunu ay sonuna doğru çıkış yapacak. Bir süredir kapalı beta sürecinde olan Tropico 6’da seri tarihinde ilk kez büyük bir alana yayılmış takımadalar üzerinde hüküm süreceğiz. Adalara yayılan ülkemizi kontrol ederken hem halkın, hem de turistlerin kolayca seyahat edebileceği bir ulaşım ağı kurmamız gerekecek. Para kazanmak için ise ithalat yapmak dışında dünyaca ünlü eserleri çalıp ülkemizde sergileyeceğiz.

Kingdom Hearts III

 • Tarih: 29 Ocak
 • Platform: PS4, Xbox One

2005 yılında çıkan Kingdom Hearts II’nin devam oyunu olarak piyasaya sürülecek Kingdom Hearts III, Dark Seekerhikayesinin de kapanışını yapacak. Aksiyon ve RPG türlerini bir araya getiren serinin bu oyununu ilgi çekici kılan konulardan biri ise zengin bir karakter yelpazesine sahip olması. Disneytemalı dünyalarda yol alacağımız oyunda Frozen‘dan Anna ve Elsa ile ToyStory‘den Woody dışında Donald Duck, GoofyJack Sparrow, Mickey Mouse gibi isimler yer alacak.

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: