PlayStation 5 ve Xbox Anaconda

2020 yılı oyun sektörü açısından önemli gelişmelerin yaşanacağı bir yıl olacak. Bildiğiniz üzere, PlayStation 5 ve Xbox Anaconda 2020 yılında satışa sunulacak. Birçok oyuncuda söz konusu bu oyun konsollarını oldukça merak ediyor. Bugünkü gelişmeye göreyse, yeni nesil PlayStation ve Xbox için çok konuşulacak bir iddiada bulunuldu. İşte, detaylar!

PlayStation 5 ve Xbox Anaconda için bomba iddia!

2019 yılında piyasaya sürülecek olan Hellpoint adlı oyunun yapımcısı olan Marc-Andre Jutras, Xbox Anacoda ve PlayStation 5 ile ilgili ortaya atmış olduğu iddialara göre, söz konusu konsolların ila 12 GB‘lık bir RAM kapasitesi ile kullanıcıların karşısına çıkacağını müjdeledi.

Ayrıca Jutras,her iki modelde de 8 GB RAM’lık bir ekran kartının yer alacağını ve söz konusu bu konsolların Ryzen 2600 veya ona eşit bir işlemciden geleceğini de ön görüyor.

PlayStation 5

Daha önceden de yapmış olduğu isabetli tahminlerle ön plana çıkan Marc-Andre Jutras, her iki cihazında 500 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacağını da özellikle belirtiyor.

PlayStation 5 hakkında tüm bilinenler!

PlayStation 4′ün lansmanından yaklaşık olarak yedi yıl geçmesinin ardından Sony, 2020 yılının Mart veya Kasım ayında teknik özellikleriyle ön plana çıkan yeni konsolunu piyasaya sürecek.

Teknik özellikleriyle PC oyuncularını kıskandıracak olan Sony, yeni nesil oyun konsolunda bildiğiniz üzere AMD Ryzen 8 Core işlemciyle birlikte karşımıza çıkacak.

Fiyat bakımdan ise yapılan sızıntılar doğrultusunda 500 dolar seviyesinde bir fiyat etiketine sahip olacağı vurgulanan PS5, her yönüyle oyuncuların dikkatini çekmeyi hedefliyor.

Bunun haricinde ise, Sony’e yakın kaynaklarca elde edildiği belirtilen bilgiler ışığında, 2020 yılında tanıtılacak olan PlayStation 5 ile birlikte, gelecek olan PS VR‘ın 4K çözünürlükve 240fps desteğiyle beraber gelmesi de bekleniyor.

Daha önceden Sony’nin oyun konsolları hakkında yapmış olduğu isabetli sızıntılarla tanına RuthenicCookie tarafınca aktarılan bilgilere göre, PS5‘inTFLOPS değeriyle de ön plana çıkacağı ön görülüyor.

Sony’e yakın kaynaklarca elde edilen bilgiler ışığında söz konusu oyun konsolunun, 10 TFLOPS‘tan daha yüksek bir değere sahip olacağı belirtiliyor. Xbox Scorpio‘nun 6 TFLOPSPS4 Pro‘nun 4.2 TFLOPS olduğu düşünülünce gerçekten de çok ciddi bir fark bizleri bekliyor.

Xbox Anaconda hakkında tüm bilinenler!

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz hafta yapılan sızıntı ile birlikte yeni nesil konsolun kod adı ortaya çıkmıştı.

Paylaşılan verilere göre, bir sonraki jenerasyon için yine sürüngen isimlerinden giden Microsoft, bu sefer ise Anaconda kod adıyla karşımıza çıkacağı doğrulanmıştı.

2020 yılında piyasaya sürüleceği belirtilen söz konusu konsolun şimdilik hangi isim ile karşımıza çıkacağı bilinmiyor. Resmi tanıtımına kadar Xbox Anaconda olarak anacağımız yeni nesil konsolun doğrudan, 2020 yılında tanıtılacağı belirtilen PlayStation 5‘in rakibi olarak piyasaya sürülmesi bekleniyor.

xbox anaconda

Şirkete yakın kaynaklarca aktarılan bilgiler doğrultusunda, Microsoft’un yeni konsolunda bir SDD’ye yer vereceği de ön görülüyor. Böylece işlem hızını kat ve kat artırmayı planlayan teknoloji devi, yeni nesil konsolu ile birlikte rakibi Sony‘i geride bırakmayı hedefliyor.

Tüm bunların haricinde ise yine PS5‘de olduğu gibi, 4K 240 fps desteği ile birlikte geleceği iddia edilen yeni nesil Xbox’ın ayrıca geriye dönük oyunları da destekleyeceği de düşünülüyor.

Kaynak: https://shiftdelete.net

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: