Samsung, Hindistan’daki Çinli rakipleriyle savaşmak için M serisi bütçe telefonları hazırlıyor

Hindistan’ın 2018’de gelişen akıllı telefon pazarında Çin rakibi Xiaomi’nin gölgesine kalan Samsung, bütçe dostu yeni akıllı telefonlarıyla mücadele etmeye hazıranıyor. Şirketin, 28 Ocak’ta Hindistan’da yeni bir M serisi telefon piyasa süreceği belirtiliyor.

Şirket, bu cihazları ilk önce Hindistan’da piyasaya süreceğini ve daha sonra küresel olarak kullanıma sunacağını söyledi. Bir basın bülteninde, ülkedeki çevrimiçi satışlar için Amazon ile ortak olduğunu belirtti. Bu adımla, Samsung’un; Xiaomi, Vivo ve Oppo dahil olmak üzere Hindistan’daki büyük Çinli donanım markalarıyla rekabetinde işler kızışacak gibi duruyor.

Samsung’un Hindistan kıdemli başkan yardımcısı Asim Warsi, Reuters’e yaptığı açıklamada, şirketin ilk etapta 10,000 Rs (141 $) ila 20,000 Rs (282 $) arasında değişen üç telefon piyasaya süreceğini söyledi. Bu telefonlar büyük piller içereceğini ve hızlı şarjı destekleyeceğini de sözlerine ekledi.

Geçen yıl, Koreli yayın kurulyşu ET News, Samsung’un düşük seviye J serisi telefonlarının piyasada yok olduğunu belirtmişti. Yeni M serisi, şirketin bütçe segmentindeki tekliflerini desteklemesine yardımcı olabilir. Bu, 2018 yılının son çeyreğinde, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 28,7 oranında azalan faaliyet karını yükseltmenin anahtarı olabilir.

Samsung’un Xiaomi’nin yeni Redmi alt markası ve Asus ve RealMe gibi diğer rakiplerle bu yıl Hindistan’daki akıllı telefon pazarındaki en üst sıraya kavuşması için nasıl savaşacağını görmek ilginç olacak.

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: