Samsung Q900 QLED 8K TV

98 inçlik devasa Samsung Q900 QLED 8K TV tanıtıldı!

CES 2019, Las Vegas‘ta tüm hızıyla devam ederken, televizyonlar konusunda fuara damgasını vuran markalardan birisi de, Samsung oldu. Samsung, 8K televizyonların tahmin edilenden çok daha hızlı yaygınlaşmasını istiyor.

Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru 85 inç büyüklüğünde devasa 8K televizyonlarını kullanıcılarla buluşturan teknoloji devi, CES 2019 kapsamında bu kez 98 inç büyüklüğündeki Q900 QLED 8K TV ile kullanıcıların karşısına çıktı.

Q900 TV’lerin tümü, içeriği kaliteden ödün vermeden 8K’ya yükseltebilmek için yapay zeka teknolojisinden güç alan Quantum 8K işlemci yongasına sahip.

Günümüzde 8K içeriklerin sayısının yok denilecek seviyede olduğunu dikkate aldığımızda, oynatılan görüntünün en kaliteli şekilde 8K’ya ölçeklendirilmesi oldukça önemli. Tahmin edebileceğiniz gibi Bixby ile gelen televizyon Alexa, Google Asistan, iTunes ve AirPlay 2 gibi oldukça geniş yazılım desteğine sahip.

Yeni Q900 serisi televizyonlar için ABD’de ön siparişler alınmaya başladı. ABD’nin ilk bölge olarak seçilmesi oldukça normal, zira Samsung tarafından açıklanan rapora göre 75 inç ve üzeri televizyon satışları geçen yıla oranla iki kat arttı.

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: