Teknolojiye Yön Veren Çiftler

Evan Spiegel & Miranda Kerr

Evan Spiegel & Miranda Kerr

Kim onlar: Spiegel, Snapchat’ın ana şirketi olan Snap Inc.’in kurucusu ve CEO’sudur. Kerr, dünyanın en yüksek kazançlı modellerinden ve sağlıklı yaşam şirketi KORA Organics’in kurucusudur.

Geçmişleri: Çift 2015 yılında çıkmaya başladı ve Mayıs 2017’de evlendi. Mayıs 2018’de doğan bir erkek çocukları var.

Joshua Kushner & Karlie Kloss

Joshua Kushner & Karlie Kloss

Kim onlar: Kushner, VC firması Thrive Capital’in kurucusu ve sağlık kuruluşu Oscar Health’in kurucusu.

Kloss ise, “Kode with Klossy” isimli genç kızlar için kodlama kampları düzenleyen seçkin bir model.

Geçmişleri: Kloss ve Kushner’in 2012’den bu yana çıktığı biliniyor. Çift 2018’de evlendi.

Priscilla Chan & Mark Zuckerberg

Priscilla Chan & Mark Zuckerberg

Kim onlar: Zuckerberg, Facebook’un CEO ve kurucusu. Çift, bilim ve eğitime odaklanan hayırsever bir girişim yönetiyorlar.

Geçmişleri: Kolej zamanlarından sevgililer ve 2003 yılında Harvard Üniversitesi’nde öğrencilerken bir araya geldiler. Çift, Facebook’un halka açılmasından bir gün sonra, Mayıs 2012’de sürpriz bir törenle evlendi. Çiftin 2015 ve 2017 doğumlu iki kızı var.

Serena Williams and Alexis Ohanian

Serena Williams and Alexis Ohanian

Kim onlar: Ohanian, Reddit’i kurdu, daha sonra VC firması başlangıç ​​sermayesini oluşturdu.

Williams, dünyadaki en iyi tenisçilerden biridir ve 39 ana turnuva şampiyonluğu ile en çok kazanan oyuncuların tüm zamanlar listesinde üçüncü sıradadır.

Geçmişleri: Çift, Mayıs 2015’te Roma’da bir araya geldi ve aynı yıl çıkmaya başladı.

2016 yılının sonunda, ilk tanıştığı Roma’da aynı yerde nişanlandılar. Williams, 2017 yılında bir kız çocuğu doğurdu ve o yılın sonunda evlendiler.

Bill Gates & Melinda Gates

Bill Gates & Melinda Gates

Kim onlar: Melinda Gates, 2000 yılında kocasıyla birlikte Bill & Melinda Gates Vakfı’nı kurdu. Bill Gates, Microsoft’un kurucu başkanı ve eski CEO’su ve dünyadaki en zengin ikinci kişi.

Onların hikayesi: Bill Gates, ilk olarak 1987’de bir ürün müdürü olarak işe alındıktan sonra Microsoft’un şirketi pikniğinde Melinda Gates ile çıkmaya başladı. Evlenmeden önce yedi yıl çıktılar. Çiftin hayırsever örgütü Bill & Melinda Gates Vakfı, sağlık hizmetlerini küresel olarak iyileştirme ve yoksulluğu azaltma çabalarına milyarlarca dolar yatırım yapıyor. Çiftin iki kızı ve bir de oğlu var.

Marissa Mayer & Zachary Bogue

Marissa Mayer & Zachary Bogue

Kim onlar: Mayer, Yahoo’nun eski CEO’su ve Lumi Labs’ın kurucu üyesi. Daha önce, Google’ın 20. çalışanıydı.

Bogue, yatırım şirketi Data Collective VC’de kurucu ortağıdır.

Geçmişleri: Çift, 2007’de ortak bir arkadaş aracılığıyla tanıştı ve iki yıl sonra evlendi. Çiftin 2015 yılında ikiz kızları oldu.

Sheryl Sandberg & Bobby Kotick

Sheryl Sandberg & Bobby Kotick

Kimdir: Sandberg, 2008’den beri çalıştığı Facebook’un COO’sudur. Ayrıca 2013 yılında işyerindeki kadınlar hakkında “Lean In” adlı kitabıyla tanınıyor.

Kotick, “Call of Duty”, “Overwatch”, “World of Warcraft” ve “Hearthstone” gibi diğer popüler oyunların arkasındaki video oyun şirketi Activision Blizzard’ın CEO’su.

Onların hikayesi: Sandberg ilk kez 2015 yılında 47 yaşında beklenmedik bir şekilde ölene teknoloji yöneticisi Dave Goldberg ile evliydi. Sandberg’in evliliğinden bir oğlu ve bir kızı var.

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: