Twitter’da Başarılı Sosyal Medya Kadınları

woman power ile ilgili görsel sonucu

Kariyerinizi sosyal medyada başlatmak mı istiyorsunuz veya kendi şirketiniz için en iyi pazarlama uygulamalarını sürdürmek mi istiyorsunuz? İlham almanın en iyi yolunun doğrudan kaynağa yönelmek olduğunu biliyoruz, bu yüzden Twitter’da takip etmeniz gereken 12 akıllı, anlayışlı sosyal medya kadını listesini bir araya getirdik.

1. Kim Garst @kimgarst

Bir marka ve sosyal medya iş danışmanlığı firması sahibi olan Social Media Branding’in kurucusu ve CEO’su Kim Garst, yalnızca başkalarının sosyal medyada yer almasına yardım etmekle kalmayor, aynı zamanda kendinizin nasıl başarılı olacağınız konusunda da size destek oluyor.

2. Amy Porterfield @AmyPorterfield

Facebook’da uzamanlaşan bir sosyal medya stratejisti.

Aptallar için Facebook Pazarlama adlı kitabına göz atın ve sosyal medya dünyasında harika makaleler ve kaynaklar içeren kesintisiz tweet’lerini takip etmek isteyebilirsiniz.

3. Christine Perkett @missusP

Halkla ilişkiler ve sosyal medya el ele gider diyorsanız ve her ikisinde de kariyer arıyorsanız, Christine Perkett size yardımcı olabilir. Endüstri liderlerinden biri olarak tanınan ve tüm ilgili Twitter konularının bir bulunan fenomen.

4. Ann Handley @MarketingProfs

bes ann handley ile ilgili görsel sonucu

Forbes’in En İyi 50 Sosyal Medya Gücü Etkileyicisi sıralamasında 2 numara olan Ann, sosyal medyada dünyanın sosyal medya liderlerinden biri olarak kabul ediliyor.

5. Liz Strauss @lizstrauss

HuffPost‘un En İyi 10 Etkileyici Yaşayanlar Listesi ve Forbes’in En İyi 10 Kadın Sosyal Medya Etkileyicileri listesine giren Liz Strauss, “dünyadaki en düşünceli, üretken blogculardan biri” seçildi. Cidden parlak görüşler için onu takip etmeniz gerekebilir.

6. Renee Blodgett @MagicSauceMedia

Renee Blodgett, “inovasyonun sosyal medya, halkla ilişkiler ve markalarla buluştuğu bir marka stratejisi şirketi olan Magic Sauce Media‘yı yönetiyor. Kariyerinizi pazarlama dünyasında başlatmak istiyorsanız, onu rol modeliniz yapabilirsiniz.

7. Eve Mayer Orsburn @LinkedInQueen

LinkedIn’i seviyorsunuz? Ya da yararınıza daha fazla neler yapabilirsiniz merak mı ediyorsunuz? Havva Mayer Orsburn LinkedIn’de 2. En Etkili Kişi Olarak görülüyor. LinkedIn ve ötesinde bilmek istiyorsanız onun tweet’lerine bir göz atın deriz.

8. Mari Smith @MariSmith

Konuşmacı, yazar ve sosyal medya stratejisti Mari Smith, küçük işletmelerin sosyal medya sanatını ve bilimini anlamalarına yardımcı olmaya odaklanıyor. Şirketinizin sosyal medya çabalarını arttırmak istiyorsanız, kontrol etmelisiniz.

9. Sharon Feder @Sharonfeder

Sharon Feder mashable ile ilgili görsel sonucu

Sharon Feder, Mashable’ın ilham verici COO’sudur (ve evet, Mashable‘ı da takip etmelisiniz). 2008 yılında bir editör asistanı olarak Mashable’ye başlayarak, şirketin patlayıcı büyümesinin büyük bir parçası oldu ve sosyal medyada neler olup bittiğinden çok daha fazlasını biliyor.

10. Kristie Wells @kristiewells

Medya okuryazarlığını, endüstri standartlarını ve etik davranışı destekleyen kar amacı gütmeyen, Social Media Club’ın marka stratejisti ve kurucusu. Sosyal medya haberleri için eğlenceli bir takip, ayrıca yeni bir arkadaş edinme şansı.

11. Claire Diaz-Ortiz @claire

Claire Diaz-Ortiz, Twitter’ın hayırseveri, sosyal faydası ve pazarlama girişimlerine neden olan biri. Twitter’da bir göz atın ve eğer sosyal inovasyon ile ilgileniyorsanız çok sık takip edin.

12. Susan Cooper @BuzzEdition

Eğlence endüstrisinde uzmanlaşmış bir sosyal medya stratejisti olan Susan, sosyal medya haberleri ve püf noktaları için harika bir kaynak olmasının yanı sıra eğlence haberlerine gizlice girmenin harika bir yoludur.

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: