Windows 7’nin Son Günleri

Hala Windows 7 kullanıyorsanız, yükseltme yapmanın zamanı gelmiş olabilir.

14 Ocak 2020’den itibaren, Microsoft artık Windows 7’yi desteklemeyecek. Bu da Win7 işletim sistemi için daha fazla güncelleştirme ve güvenlik düzeltmesi yayınlanmayacağı anlamına geliyor.

windows 10 ile ilgili görsel sonucu

Bir blogda Microsoft 365’in başkan yardımcısı Brad Anderson:

“Teknolojideki değişiklikler ve yenilikler kaçınılmaz” dedi. Microsoft 365 ile modern bir masaüstü inşa etmek için harekete geçmenin tam zamanı olduğunu vurguladı.

ZDNet‘e göre Microsoft işletme müşterilerine destek vermeye devam edecek. Ama bu durumdan kişisel kullanıcılar yararlanamayacak.

Windows 7, 2009 yılında piyasaya sürülmüştü ve hala en yaygın kullanılan masaüstü işletim sistemlerinden biriydi. ZDNet haberine göre, Windows 10 nihayet geçen yıl sonunda masaüstü pazarında Windows 7’yi geçmeyi başardı.

windows-7-box.jpg

NetMarketShare Aralık 2018 raporunda, ZDNet’e göre veri topladıkları makinelerin yüzde 39,2’sinin Windows 10, yüzde 36,9’unun Windows 7 kullandığı belirtildi.

2012 yılında bilgisayar devi, bireysel kullanıcılar için Windows 7’nin tüm sürümleri için beş yıl daha destek vermeye karar vermişti. Anlaşılan bu sürenin artık sonuna gelindi.Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: