XS Satışları Ne Durumda?

Apple’ın Yeni modeli iPhone XS ve iPhone XS Plus satışlarından beklenen verim alınamadı

The Wall Street Journal tarafından yayınlanan bir rapora göre Apple’ın zayıf bir performans sergileyen 2018 iPhone serisi, geçen yılın modelinin yeniden üretime girmesine sebep oldu. Rapora göre Apple’ın Samsung ile yaptığı anlaşma gereği alması gereken OLED ekranlar, geçen yılın modeli ile değerlendiriliyor. Hatırlayacağınız üzere firma XS ve XS Max modellerini çıkardığında X’i satıştan kaldırmıştı.

Technotoday’in haberine göre, üretim maliyeti XS modellerine göre muhtemelen daha düşük olan X, yaşından ötürü böyle nitelendirilebilir. Benzer bir durumla daha önce de karşılaşan Apple, belirli pazarlarda yeterli talep olması durumunda eski modellerini tekrar üretime sokuyor.

Apple’ın geçtiğimiz günlerde yeni iPhone modellerinin üretimini durdurduğuna dair çıkan haberlerin ardından böyle bir haberle tekrar karşımıza çıkması olayları biraz kızıştırıyor. Bu sene firma tarafından yapılan bir açıklamada da belirtildiği üzere artık cihaz satış rakamları medyayla paylaşılmayacak. Bu açıklamanın geleceğe dönük düşük rakamları gizlemek için yapıldığı aşikar.

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: