2018’in En iyi Mobil Oyunları

Alto’s Adventure

Alto's Adventure

Sonsuz bir snowboard yolculuğuna çıktığınız Alto’s Adventure oyununda, Alto ve arkadaşlarıyla birlikte kaçak lamaları kurtararak verilen görevleri gerçekleştirmeye çalışıyorsunuz.

Alto's Adventure: Sürükleyici ve sonsuz bir snowboard serüveni

Alto’s Adventure muhtemelen şimdiye kadar yayınlanmış en güzel görsel kaliteye sahip sonsuz koşu oyunlarından biri durumunda. Oyunda, sonsuz bir snowboard serüvenine çıkan Alto ve arkadaşlarına katılıyorsunuz. Böylece And Dağları’ndaki tepeler arasında komşu köyler, antik ormanlar ve terk edilmiş harabeler içindeki yolculuğunuz başlıyor.Macera boyunca kaçak lamaları kurtarmak için korkunç kalyoların üzerinden atlayacak ve büyük dağları aşmak zorunda kalacaksınız. Aynı zamanda değişen hava koşullarına da göğüs germeniz gerekecek. Yamaçlardan aşağıya doğru kayarken sıçramak için ekrana dokunmanız ve havada takla atmak için parmağınızı basılı tutmanız gerekiyor.

Amacınız size verilen görevleri başarıyla yerine getirerek üç veya daha fazla kilidi açmak.Sanat eseri kalitesinde grafiklere sahip Alto’s Adventure, izin verdiğiniz taktirde saatlerinizi harcayabilecek potansiyele sahip. Ayrıca akıcı fizik motoru, sürükleyici bir oyun deneyimi yaşamanıza izin veriyor. Tam dinamik aydınlatma ve fırtına, sis, gökkuşağı dahil olmak üzere çeşitli hava efektlerine sahip oyun 180 zorlu görev sunuyor. Kendine özgü müzikleri olan Alto’s Adventure içinde daha sürükleyici bir deneyim yaşamak için kulaklık kullanabilirsiniz.

Platform: iOS | Android

$5 | AU$8 | £5 (iOS); Free (Android)

PUBG Mobile

PUBG Mobil, uzun süredir oyuncuların en gözde video oyunlarından biri. Hem mücadeleci formatı hem de bireyselliği ön plana çıkaran PUBG Mobile için oyuncular her zaman taktiklere ihtiyaç duyuyor.

PUBG Mobile hakkında her şey: PUBG Mobile nasıl oynanır?

PUBG mobile (ya da İngilizce ismiyle PUBG Mobile), PlayerUnknown’s Battlegrounds isimli mücadeleci First Person Shooter oyunun mobil versiyonu. Oyun, bir adaya uçakla bırakılan 100 oyuncunun arasında birinci olmayı hedeflemekte. Oyuncular, takımlar halinde ya da bireysel olarak rakiplerini öldürerek hayatta kalmaya çalışıyor.

Oyuncular, PUBG ve PUBG Mobil oyunlarında ustalaşıp zirveye erişebilmek için pek çok yöntem deneyerek kıyasıya mücadele ediyor. 

Platform: iOS | Android  

Free

Alto’s Odyssey

Ufuk çizgisinin hemen ötesinde geniş ve keşfedilmemiş bir çöl uzanır. Sırlarını keşfetmek için sonu olmayan bir kumkayağı yolculuğunda Alto ve arkadaşlarına katılın.

Alto's Odyssey

Rüzgarlı kumulların üzerinden uçun, nefes kesici kanyonların üzerinden geçin ve evinizden çok uzaktaki olağanüstü yerlerde saklı şehirler keşfedin.

Platforms: iOS 

$5 | AU$8 | £5

Sega Heroes

sega-heroes

SEGA Heroes, SEGA serisinden en popüler karakterlerden oluşan dört kahramanın bulunduğu bir grubu kontrol edebileceğiniz rol yapma ipuçları sunan bir bulmaca oyunudur. Bu doğru. Golden Axe, Shinobi, Sonic: The Hedgehog ve Streets of Rage kadar önemli başlıklardan bahsediyoruz.

SEGA Heroes’daki oyun planı basittir: karakterlerin her biri bir renkle ilişkilendirilir. Yani bu rengin mücevherlerini kırdığınızda, karakter saldıracaktır. Bir avuç dolusu iyi mücevheri kırdığınızda, karakterin özel yeteneğini kullanabilirsiniz. Bu özel yetenekler, düşmanlarınıza bir ton zarar vermenize, iyileşmenize ve hatta takımınızı korumanıza yardımcı olabilir.

SEGA Heroes’daki hikaye modu, sizi tonlarca düşmana karşı savaşabileceğiniz birkaç düzine farklı seviyeye götürür. Kahramanlar gibi tüm düşmanlar SEGA oyunlarından eski tanıdıklarınız. Diğerlerinin yanı sıra Shinobi, Sonic ve Gold Axe’da bulunan yüzlerce karakterle karşılaşacaksınız.

SEGA Heroes, bulmacaların ve rol yapmanın eğlenceli bir bileşimidir. Hepsinden iyisi, güzel grafikler ve karizmatik karakterlerin bir listesini sunuyor. Ve her şeyden önemlisi, video oyunlarının tarihinin en sembolik karakterlerinden bazılarını toplayacaksınız.

Free

Shadowgun Legends

En iyi mobil RPG nişancı oyununu şimdi indir!

Efsanevi hikaye seferini, rekabet ve işbirliği içeren çoklu oyuncu sistemini, yenilikçi sosyal merkezi deneyimle, hepsi bir oyunda!

shadowgunlegends

Shadowgun Efsanelerinin gelecekteki dünyasında, insanlık ölümcül bir uzaylı istilacısının saldırısına uğradı. Savunma hattının sonunda Shadowguns var, efsanevi savaşçılar ve kahramanlar. Sen, savaşın gidişatını değiştirebilecek sınırsız potansiyeli olan, genç bir Shadowgun acemi erisin. Neden halen bekliyorsun? Çarpışmaya katıl ve galaksiye kimin patron olduğunu göster!

Platfrom: iOS | Android

Free

Battlelands

Çok oyunculu bir battle royale’de hayatta kalan son adam olmak için savaş – ancak bu sefer farklı! 

Mobil cihazlar için üretilen herkesin zevk alacağı keyifli bir silah oyunudur ve 32 oyuncu ve 3-5 dakikalık savaşlarla, kesintisiz bir katliam serüveni sunar! Lobilerde bekleme yok; gezinmek için karmaşık menüler yok. Sadece oyna, atla, yağmala, ateş et ve hayatta kal! ✊

Ekran Görüntüsü Resmi

Arenaya tek başına hükmet veya ikili halinde savaşçı arkadaşlarla güçlerinizi birleştirin. İniş noktanı seç, yerini al, silah ve zırhlar yağmala ve hayatının mücadelesine hazırlan! Saklanma noktası, Gemi, Labirent ve Tren istasyonu gibi harika konumlara sahip kocaman bir haritada savaş. Ya da belki de Kampçı Cennetinde saklanmak istersin? Stratejin ne olursa olsun, fırtınaya yakalanma! ⚡

Oynadıkça paraşütler, duygular ve özel kostümler gibi kişiselleştirilmiş içeriklerin kilidini XP kazanarak ve seviye yükselişiyle aç. Daha fazla ödül için bir Battle Pass edin ve rakiplerini kıskandır. Nadir ve Efsanevi karakterlerle düşmanlarını tepeden tırnağa titret ve seninle yüzleştiklerine pişman et!

Ekran Görüntüsü Resmi

Çeşitli silahlarla atış becerilerini mükemmelleştirebilir ve şehirdeki en iyi savaşçı olabilirsin. Keskin nişancı, av tüfeği, tüfek veya tabanca – hangisini seçeceksin? Özel minigun ve bazuka almak için tedarik paketleri için yarışmayı unutma!

Süper basit kontroller, eğlenceli ve ilginç bir sanat stili ve “topla ve oyna” oynanışı gibi özellikleri, Battlelands Royale mobil cihazlarda oynayabileceğin en iyi ücretsiz oyun.

Platform: iOS | Android

Free

Riptide GP: Renegade

Zırhlı sürücülerin büyük şelalelerde ölüme meydan okuyan gösteriler yaptığı, şehrin su yollarında polisleri atlattıkları ve kabaran dalgalar arasında son derece tehlikeli hızlarda gaza bastıkları yerde yasa dışı su jeti yarışının geleceğini deneyimle.

Sen bir su jeti yarışçısısın, hapsedilmiş ve Riptide GP liginden atılmışsın ve şehrin su yolları, sular altında kalmış harabeleri ve çalkalanan fabrika makineleri arasında adını ve itibarını geri kazanma çabasıyla yasa dışı olarak yarışmaya zorlanmışsın. Patronları tek tek al aşağı edip kendi ekibini kurdukça, yeni araçların, oynanabilir karakterlerin ve özelleştirme özelliklerinin kilidini açmak için tekli oyuncu kariyerinde oyna.

Ekran Görüntüsü Resmi

Daha sonra yeteneklerini alarak çevrim içi ortama gir ve dünya çapında 8 oyunculu çevrim içi karşılaşmalarda rakiplerinle savaştığın en büyük teste katıl. Liderlik sıralamasında üstünlük için hayalet yarış mücadele modunda arkadaşlarına meydan oku. Hatta kendi cihazında bölünmüş ekranda 4 oyuncuya kadar da oynayabilirsin!

Ekran Görüntüsü Resmi

Kestirme yollar, sırlar ve interaktif engellerle donatılmış heyecan fırtınası yaratan yarış parkurlarıyla öne çıkan Riptide GP: Renegade, yeni bir jenerasyon için aksiyonlu su yarışı video oyunudur.

Platform: iOS | Android

$3 | AU$4.50 | £3 (Both)

Superbrothers: Sword & Sworcery EP

Superbrothers: Sword & Sworcery EP mobil cihazınız ile oynayabilecğiniz aksiyon ve macera oyunudur.

Superbrothers: Sword & Sworcery EP

Superbrothers: Sword & Sworcery EP mobil cihazınız ile oynayabilecğiniz aksiyon ve macera oyunudur. 2011 yılı yılın Runner-Up iPad oyunu seçilen oyunda bir çok şey keşfedeceksiniz. 
iPhone ve iPad ile oynayabileceğiniz oyunda mistik görseller sizi bir dünyanın içine doğru çekiyor ve oyunu oynarken bir süre sonra bitmesin istiyorsunuz. Hem aklınızı çalıştırıp hem eğleneceğiniz oyunu mobil cihazınıza indirerek bu farklı deneyimi yaşayabilirsiniz.

Platform: iOS | Android

$8 | AU$10 | £8 (iOS); $5 | AU$8 | £5 (Android)

Hearthstone

Blizzard’ın meşhur kart oyunu olan Hearthstone ilk olarak bilgisayara çıkmıştı ve baya bir sevilmiş ve tutulmuştu.En çok oynanan hatta en çok izlenen oyunlar arasında olan Hearthstone oldukça zevkli bir kart oyunudur.Bir çok kahraman sınıfı bulunduran oyun Warcraft evreninden bir çok özellik taşımaktadır.Bu oyun dışında kart oyunu arayan kişilerin ortak özelliklerinden biride Hearthstone tarzı oyunlar istemeleridir.Yani bu oyun kart oyunlarında başı çekmektedir diyebiliriz.Hem Android hem de iOS için oyunu indirip oynayabilirsiniz.

Platform: iOS | Android

Free

Plague, Inc.

Oyunda bir hastalığı kontrol ediyorsunuz, her türün kendine özgü bir yayılma yolu var. Oyun başındaki seçim nasıl bir yol izleyeceğinizi değiştiriyor.

Hastalık yayıyorsunuz!

plague, Inc. game ile ilgili görsel sonucu

Virüs, parazit gibi 10 farklı hastalık türü ve 10 bine yakın senaryonun bulunduğu oyunda insanlık sürekli önlemlerini arttırırken sizin hastalık olarak amacınız sürekli gelişmek. Her hastalık türüyle ayrı başarımlar ve ilerlemeler kaydedebilirsiniz.
Oyunda bir hastalığı kontrol ediyorsunuz, her türün kendine özgü bir yayılma yolu var. Oyun başındaki seçim nasıl bir yol izleyeceğinizi değiştiriyor.

Platform: iOS | Android

$1 | AU$1.50 | £1 (iOS); Free (Android) 

Dandara

Dandara isimli kahraman ile mistik yaratıklarla ve sınırsız araştırmayla dolu eşsiz 2D metroidvania platformunda yer alarak sadece duvarların üzerinden ilerlemeye çalışacaksınız. 

Dandara güçlü ve yetenekli bir savaşçıdır. Kötü ruhlara karşı eşsiz bir mücadelenin içerisine gireceğiniz Dandara mobil oyununda şehrinizin yok olmasına izin vermeyerek vazgeçmeyecek ve sonuna kadar kötülere karşı mücadele edeceksiniz. Oyun ücretli olmasına rağmen bir çok kişi tarafından tercih ediliyor. Çünkü diğer macera oyunlarına göre içerik olarak oldukça farklı. Bir kere aksiyon asla bitmiyor, Dandara her an aktif bir şekilde koşturuyor.

Platform: iOS | Android

$15 | AU$23 | £15 (Both)

Pumped BMX series

Pumped BMX serisi muhtemelen kendi sınıfında en iyisidir.

Pumped BMX series

Platform: iOS | Android

Beholder

Beholder, kelimenin tam anlamıyla Totaliter bir toplumu ve bu toplum içerisinde hükümet için çalışan bir karakterin hikâyesini anlatıyor. Özellikle George Orwell ve Aldous Huxley gibi yazarların yarattığı dünyalara aşina olanların kısa sürede yakalayabileceği ortam, özellikle karakterlerin siyah çizimleri ile yaratılmaya çalışılan Totaliter hükümet modelini olabildiğince oyuncuların omzuna yıkmış.

beholder-2016-11-14-12-58-04-80

Ana karakterimizin adı Carl. Kendisi, hükümet tarafından, bodrum katında yaşadığı binada olan olayları takip etmekle görevlendirilen bir vatandaş… Buradaki “takip” kibarca casusluk yapmak anlamına geliyor. Bodrum kat bir anlamda üssümüz diyebilirim. Özellikle burada bulunan telefon çaldığında, iki elimiz kanda olsa bile bir şekilde açmamız gerekiyor zira arayan bir hükümet yetkilisi oluyor. Aramalar bazen bizi teftiş için olsa da genelde görev için geliyor.

Distopyanın koynunda
Dâhil olduğumuz apartmanda yaşayan ve kendi başlarına hareket eden bireyler bulunuyor. Genç, yaşlı, evli, bekâr… Her birinin kendisine has yaşam döngüsü bulunuyor. Hatta hemen hepsi, günün belirli saatlerinde apartmanın yanına yanaşan otobüse binmek suretiyle işe ya da gezmeye gidip geri geliyorlar. Biz mi? Bizim işimiz genelde onlar gittikten sonra başlıyor. Oyunda her karakterin kendisine ait bir apartman dairesi bulunuyor. Kendileriyle ya da başkalarıyla ilgili karakterler hakkında konuştukça bilgi alıyor ve bu bilgiler ışığında hareket ediyoruz.

beholder-2016-11-14-13-07-24-81

Ekranın sağ tarafında bulunan sekmelerden birisinde, dönem dönem hükümet tarafından çıkarılan yasaklar bulunuyor. Görevler de genelde bu yasaklar ışında geliyor. Çıkan yasakları bir şekilde aşmaya çalışan apartman sakinleri de esas hedefimiz oluyor. Kendileri hakkında gereğinden fazla bilgi almak için illa ki evlerini ziyaret etmemiz gerekiyor; tabii onlar evde yokken.

Arka pencere
Görev tamamladıkça kazandığımız para ve şöhret puanları ile farklı oranda açıyı gözlemleyebilen casus kamerası satın alabiliyoruz. Bu kameraları evini ziyaret ettiğimiz şahısları suçüstü yakalamak için kuruyor, bu sayede görevleri rahatlıkla tamamlayabiliyoruz. Suçlu bir kişiyi polise teslim ettiysek, dairesinden geri kalanları kullanmamız gerekiyor. Bu noktada daireye yeni kiracı alabiliyoruz.

Fakat ne hikmetse bu apartmana gelen her karakterin bir sorunu bulunuyor ki aslında bu bir noktada oyunun en büyük sıkıntısı. Düzenli olarak aynı apartman üzerinde gezinmek, her geleni baştan aşağıya tanımaya çalışmak ve sonrasında benzeri işlemleri yapmak biraz can sıkıyor.

beholder-2016-11-14-13-07-13-69

Beholder kesinlikle vurgu yapmaya çalıştığı dünyayı harika şekilde oyuncuya yansıtıyor ama günün sonunda oyun mekanikleri açısından pek de tatmin edemeyeceğini söylemeliyim.

Platform: iOS | Android

$5 | AU$8 | £5 (both)

Finger Driver

Finger Driver ile dar ve dönemeçli yollarda ilerleyeceğimiz bir Ketchapp oyunundayız ve tahmin edebileceğiniz gibi yine oldukça zor olacak. Sürekli dikkatli ve konsantrasyonlu bir sürüş gerektirdiğinden bir hayli tetikte olmanız gerekecek. Alıştıkça sürüş becerileriniz gelişebilir ve daha fazla puan kazanabilirsiniz.

Finger Driver

Platform: iOS | Android

$1 | AU$1.50 | £1 (iOS); Free (Android)

The Room series

Bulmaca türünün en önemli yapımlarından.

The Room series

Platform: iOS | Android

Monument Valley

Platform: iOS | Android

$4 | AU$6 | £4 (Both)

Limbo

Başından kalkamayacağınız, tam anlamıyla bağımlısı olup bitirene kadar kafayı sıyıracağınız çok acayip bir oyun mu arıyorsunuz? İşte o oyun!

Eğer ”Geç Keşfettiğim İçin En Çok Kahrolduğum Oyunlar” adlı bir liste oluşturacak olsaydım bu listenin en başına oturtacağım oyun kesinlikle LIMBO olurdu. Yıllarca farklı senaryolarda, gelişmiş grafiklerde ve oyun motorlarında onlarca oyun oynadık. Ama insan üzerinde böylesi şaşkınlık ve merak uyandıran bir oyunla karşılaştık mı orası tartışılır.

Limbo

Platform: iOS | Android

$4 | AU$6 | £4 (iOS); $5 | AU$8 | £5 (Android)


Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: