Çin Corona virüsü için Drone ile önlem alacak

Çin’de ortaya çıkan Corona virüsü, birçok şehri etkisi altına almış durumda. Virüs, Çin haricinde bazı Avrupa ve Amerika ülkelerinde de görüldü. Dün yapılan açıklamaya birlikte Dünya Sağlık Örgütü, virüs için acil durum ilan etmiş durumda. Bu kapsamda sağlık uzmanları ve yetkililer ile birlikte çok sıkı önlemler alınıyor. Özellikle Çin’de bulunan vatandaşların maskesiz gezmesi yasaklandı.Çin hükümeti, Corona virüsü için Drone ile önlem almaya karar verdi.

Maske takmayan vatandaşları Drone ile izlemek ve uyarmak için başlatılan çalışma, sağlık ekipleri tarafından yürütülüyor. Açık alanlarda maske takmadan gezen vatandaşlar Drone ile tespit ediliyor. Ardından vatandaşlar için uyarıda bulunuluyor. Virüsün yayılma hızını kesmek isteyen hükümet, sürecin artarak devam etmesi durumunda daha katı kurallara da başvurabilir.

Geçtiğimiz günlerde Çin’de bulunan Türk ve Azerbaycan vatandaşlarını kurtarmak için başlatılan Koca Yusuf harekatı da başarıyla sonuçlandı. Çin’den kurtarılan 48 kişi, yaklaşık 2 hafta hastanede gözetim altında kalacak. 2 haftalık süreçten sonra virüs tespit edilmeyen kişiler serbest bırakılacak.

Alıntı:
https://shiftdelete.net/cin-corona-virusu-icin-drone-ile-onlem

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: