Google’da Sular Durulmuyor

Google, cinsel tacizle suçlanan iki eski yöneticiye 135 milyon dolar ödemeyi kabul etti, haber The The Verge’a tarafından da doğrulandı.

Şimdi, yeni açılan davadan, eski kıdemli arama başkan yardımcısı Amit Singhal’a ilk başta 45 milyon dolar teklif edildiğini ve ve daha sonra tutarın üç katını verilmesiyle anlaşıldığı biliniyor.

google protests ile ilgili görsel sonucu

Rakam ilk olarak şirkete karşı yeni açılmış bir hissedar davası tespit eden CNBC tarafından bildirildi. Davaya göre, eski Android başkanı Andy Rubin ‘in 150 milyon dolarlık hisse senedi için bir teklif aldığını iddia ettiği iddia edildi. Daha sonra, önceki raporlarda duyduğumuz 90 milyon dolarlık kıdem tazminatını müzakere etmek için kullandığı iddia edildi. Singhal’ın 45 milyon dolarlık teklifi, rakip bir şirket olan Uber’e katıldığından 15 milyon dolara düşürüldü.

Google bu numaraları The Verge tarafından doğrulandı.

Aslında geçen Ekim ayında New York Times tarafından bildirilen ödemelerin haberi, Google’ın geçen Kasım’daki kampüsünde protestolara yol açmıştı.

Rubin’in 90 milyon dolarlık kıdem tazminatı paketi, başlangıçta teklif ettiği 150 milyon dolarlık hisse miktarını otomatik olarak iptal etti; Sonunda Rubin 90 milyon dolar alırken, Singhal 15 milyon dolar aldı.

Premium EA: Andy Rubin Google

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: