GPD Micro PC İnceleme

Intel Celeron N4100 Gemini Lake işlemcili , GPD MicroPC, 6 inç ve HD ekrana sahip bir el bilgisayarı. Ürünün Son fiyatlandırması henüz belirlenmemişken, bir GPD temsilcisi, şirketin kitle fonlaması kampanyası sırasında, yaklaşık 300 $ satışının yapılmasını beklediğini söyledi. Tam perakende satış fiyatı biraz daha yüksek olacak gibi görünüyor.

GPD Cep ve Cep 2 daha 7 inç ekranlı küçük dizüstü bilgisayarlar gibidir. Ve microPC, bugüne kadar şirketin en uygun fiyatlı cep boyutunda bilgisayarı. Hareket halindeyken kullanım için uygun fiyatlı, çok yönlü bir makine arayan BT uzmanlarını veya diğer kişileri hedeflemektedir – ancak bazı sıradışı tasarım öğelerine sahip ilginç bir cihaz izlenimi verir.

Örneğin, küçük bilgisayarın dokunmatik ekranı yok. Bunun yerine, klavyenin sağ üst köşesinde, sol ve sağ fare tıklatma düğmelerini içeren bir dokunmatik yüzey var. Klavyeyi kullanmaya çalışırken, dokunmatik yüzeye ulaşmak biraz garip geliyor. Ancak, iki elinizde tutuyorsanız ve başparmaklarınızla yazıyorsanız, bir parmağınızı dokunmatik yüzeye, diğerini sol / sağ düğmelerine taşımak oldukça kolaydır.

Şirketin en yeni PC’sinin, önceki modellerin yüksek fiyatının getirdiği insanlar için ilgi çekici bir seçenek gibi göründüğünü söyleyebilirim. Arkadaki RS-232 seri bağlantı noktası garip bir özellik gibi görünebilir, ancak bu işlevselliğe ihtiyaç duyan ticari veya kurumsal müşterilere yöneliktir.

Şarj ve veri için bir USB Tip-C portu, bir Ethernet jakı, üç USB 3.0 Tip-A portu, bir microSD kart okuyucu ve ön tarafta bir kulaklık jakı mevcut. Ayrıca GPD MicroPC, 4 GB RAM ve 128 GB M.2 2242 SSD’ye sahiptir.

MicroPC ayrıca GPD’nin arkadan aydınlatmalı klavyeye sahip ilk cihazıdır. Ayrıca küçük bilgisayarın fanını açıp kapatmak için (performans veya gürültüye öncelik vermek isteyip istemediğinize bağlı olarak) klavyenin üzerinde bir düğme bulunur.

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: