iPhone, Apple Watch’a yeni bir sensör gelebilir

Apple, mobil ürünlerine bir zehirli gaz sensörü eklemeyi düşünüyor. Bu, iPhone’unuzun veya Apple Watch‘unuzun karbon monoksit veya başka zararlı kimyasallara maruz kaldığınızı algılamasını sağlar.

CDC’ye göre karbon monoksit her yıl 400 Amerikalıyı öldürüyor ve acil servislere 20 bin ziyarete neden oluyor. Bu kadar tehlikeli olmasının bir nedeni de kokusu veya tadı olmaması ve renksiz olmasıdır.

A future Apple Watch might be able to alert you that you’re breathing poison.

Apple tarafından Kimyasal Olarak Sağlam Minyatür Gaz Sensörleri için dosyalanan patent, bu tehlikeli maddenin havada olduğunu söylemek için kullanılabilecek bir donanım öneriyor.

Bu bir akıllı telefona veya smartwatch’lara sığacak kadar küçük olacaktır. Karbon monoksit (CO) ‘ya ek olarak, bu sensör aynı zamanda ozon (O.sub.3), azot dioksit (NO.sub.2), azot monoksit (NO), kükürt dioksit (SO.sub.2) tespit edebilecektir.

Bu sadece patent talebi aşamasında olduğu için gelecekteki iPhone’ların veya Apple Watches’ın bir zehirli gaz sensörü alıp almayacağını söylemek için çok erken.

apple health ile ilgili görsel sonucu

Apple daha sağlıklı olmanıza yardımcı olacak, Apple cihazlarındaki zehirli gaz tespiti, bu şirketin mobil sağlık hizmetleri konusundaki hamlelerinin bir başka adımı olacak.

apple health ile ilgili görsel sonucu

Her şey, kurucu ortak ve eski CEO olan Steve Jobs’a 2003 yılında pankreas kanseri teşhisi konup 2011 yılında vefatı ile başladı. Apple, Sağlık uygulamasını 2014 yılında iOS 8’e ekledi.

İşlerin deneyimleri, 2015’in Apple Watch ve kalp takibi de dahil olmak üzere sağlık izleme yeteneklerinden ilham aldı. Bu giyilebilir modelin en yeni sürümü, birkaç can kurtaran dahili bir EKG’ye sahiptir.

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: