Playstation 5 Detayları Ortaya çıktı

PS5’in çipleri, AMD’nin ‘Gonzalo’ kod adlı yeni nesil işlemcilerinden olacak. Cihazda, PS4 Pro gibi 8 çekirdekli işlemci bulunacak.

Bu işlemciler muhtemelen yeni nesil AMD Zen 2 mimarisine sahip olacak. İşlemcilerin en kötü ihtimalle Zen+ mimarisine sahip olması bekleniyor.

PlayStation 5 teknik özellikleri belli oldu!

Oyun konsolu her durumda PS4 Pro’dan çok daha üst düzey performansa sahip olacak. İşlemcilerin hızı ise 3.2 GHz civarında olacak.

Grafik işlemcisinin en az 1GHz hızında olacağı iddia edilirken, AMD’nin yeni geliştirdiği Navi mimarisini bu cihazda kullanıp kullanmayacakları henüz bilinmiyor. 

Artık PS4 resmen yaşam döngüsünün sonuna geliyor (bu doğrudan Sony’den geliyor), düşüncelerimiz kaçınılmaz olarak PS5’e yöneliyor – yani Sony PlayStation 5 için tam olarak ne saklanabilir ve ne zaman piyasaya sürülmesini bekleyebilir?

Sony, PS5’in özel planları söz konusu olduğunda sıkıca saklamaya devam ediyor: ancak Sony Interactive Entertainment’ın Başkanı ve CEO’su Shawn Layden sayesinde Golem ile yaptığımız bir röportajda teyit ettiği için bir PlayStation 5 çıkış tarihinin kesinlikle bir gün olacağını biliyoruz. Buna ek olarak, Sony başkanı Kenichiro Yoshida, Financial Times ile röportajda şirketin yeni nesil bir konsolda çalıştığını doğruladı.

Mayıs ayında, Sony Interactive CEO’su John Kodera, Wall Street Journal’a, PS5’in en az 2021’e kadar piyasaya sürülmeyeceğini açıkladı. Ancak, T3’ün bir soruşturması, PS5’in Noel 2019’da Xbox İki’den daha erken bir zamanda serbest bırakılabileceğini iddia etti.

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: