Xbox’a Yeni Bir Özellik Geliyor

Microsoft’un Xbox One konsol ailesi, orijinal konsolun başarılı bir şekilde başlatılmasının ardından geçen yıllarda bir çok harika geliştirmeden memnun kaldı. Ve bu inovasyon ruhu hiçbir yavaşlama belirtisi göstermiyor, çünkü Xbox One sahiplerinin oyunlarını yakında DTS: X sesiyle zenginleştirebilecekleri ortaya çıktı.

xbox dts ile ilgili görsel sonucu

Bu özelliğin gelebileceği konusundaki söylentiler, Xbox Insider topluluğu içinde bir süredir dolaşıyor olabilir, ancak bugün Microsoft’un önde gelen ses ekibinden biri olan Steven Wilssens tarafından bir tweet’te doğrulandı.

DTS: X ile ilgili en önemli şey, eğer aşina değilseniz, nesne tabanlı bir surround ses sistemi olmasıdır.

Bunun anlamı – rakibi Dolby Atmos gibi – sizi eylemin tam merkezine yerleştiren gerçek üç boyutlu ses “manzaraları” oluşturur. Nesne tabanlı olmayan ses sistemleri, karşılaştırıldığında, hoparlörlerinizde aralarındaki boşluktan çok ses efektleri oluşturur.

DTS: X, 2017’den beri Xbox One konsollarının Blu-ray / 4K Blu-ray sürücüsü üzerinden filmler için kullanıldı.

Ancak, gördüğümüz gibi – veya daha doğrusu duyduğum gibi – gibi bazı başlıklarda kullanılan Dolby Atmos karışımları Assassin Creed: Origins ve özellikle de Tomb Raider’in Shadow Of The Raider, nesne tabanlı surround ses, oyunlarla gerçekten dönüştürücü deneyimler yaşayabilir. Bu nedenle Microsoft’un oyunlarda ses erişimini genişleterek DTS formatını ve Dolby’yi içerecek şekilde genişleterek, oyunlarda sese format açısından tarafsız bir yaklaşım getirdiğini görmek harika.

xbox ile ilgili görsel sonucu

PC kullanıcıları, Wilssens’ın tweet’in, DTS: X desteğinin önümüzdeki haftalarda Windows’a geleceğini, hatta Xbox’a gelmeden önce bile geleceğini doğrulamaktan memnun olacak. Aslında, bir DTS: X Ultra uygulama başlığı (Ultra, oyunlar, VR ve AR uygulamaları göz önünde bulundurularak tasarlanan DTS: X sürümündedir) aslında Microsoft

Mağazasında bir süredir görüldü, ancak arkasındaki uygulama olmadan yayınlanıyor.

Thanks to: John Archer
https://www.forbes.com/sites/johnarcher/2019/01/27/xbox-is-about-to-get-another-great-new-feature/#4a8783ba77b6

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: